pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

czyszczenie pralki
Dom

Jak dokładnie wyczyścić pralkę?

Pralka jest jednym z najważniejszych urządzeń w domu i trudno wyobrazić sobie, aby w dzisiejszych czasach ręcznie robić każde pranie. Wysokiej jakości sprzęt ten nie tylko pozwala zaoszczędzić masę czasu, ale także wody i energii, a dodatkowo lepiej dba o ubrania. Jednak tak jak w przypadku każdego AGD o pralkę trzeba dbać, by mogła służyć przez długie lata.

Czyszczenie pralki – od czego zacząć?

Z pralki korzystasz na co dzień. Bywa, że w ciągu dnia jesteś w stanie zrobić dwa lub nawet trzy prania. Zrób sobie jednak szybki rachunek sumienia i zadaj sobie pytanie – jak często czyszczę swoją pralkę? Od tego zależy nie tylko to, jak urządzenie będzie sobie radziło z brudną odzieżą, ale także to, ile lat będzie działać bez szwanku.

Czyszczenie pralki zacznij od jej wewnętrznych elementów, takich jak bęben i uszczelki. Do ich mycia zastosuj specjalny środek lub wodę z octem. Szufladka na detergenty może sprawić Ci nieco trudności, zwłaszcza jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnim razem czyściłeś swoją pralkę. Pozostałości produktów używanych do prania potrafią zbić się w twardy osad, a do ich usunięcia konieczne jest wysunięcie szuflady – zrób to delikatnie, by jej nie uszkodzić.

Ludwik płyn do czyszczenia pralek – profesjonalna pomoc w sprzątaniu

Domowe metody na usunięcie zanieczyszczeń w pralce często się nie sprawdzają. Aby odpowiednio wyczyścić pralkę, będziesz potrzebować dobrego specyfiku. Przykładem takiego produktu jest np. Ludwik płyn do czyszczenia pralek. Jest to sprawdzony i niezwykle skuteczny detergent, który powinien bez problemu poradzić sobie z nawet z brudem, który zbierał się w pralce przez kilka miesięcy. 

Stosowanie płynu Ludwik do czyszczenia pralek jest niezwykle proste. Środek możesz wykorzystać na trzy sposoby, dzięki czemu zadbasz zarówno o zewnętrzne, jak i wewnętrzne części pralki. Jest to bardzo ważne do tego, by urządzenie działało sprawnie.

  1. 50 ml płynu rozpuść w 4 l ciepłej wody. Następnie zanurz w niej pojemnik na detergenty. Po około 30 minutach przetrzyj szmatką i gotowe. Twój pojemnik odzyska przepustowość, a Ty nie będziesz musiał zużywać aż tyle proszku i płynu do płukania.
  2. Na mokrą szmatkę nalej trochę płynu, a następnie dokładnie przemyj każdą uszczelkę. Następnie przepłucz czystą wodą.
  3. Pozostałą ilość środka wlej bezpośrednio do pojemnika na detergenty. Ustaw program na 60 stopni i odczekaj do końca cyklu.

Twoja pralka od teraz będzie lśniła czystością, a brzydki zapach, którym często przechodzą ubrania prane w zaniedbanym urządzeniu, zniknie. Pamiętaj, aby zabieg czyszczenia pralki przeprowadzić przynajmniej raz na 2-3 miesiące.