pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

duży pokój w bloku jak urządzić
Remont

Jak urządzić duży pokój w bloku?

Mieszkania występujące w blokach zazwyczaj mają dość mocno ograniczoną powierzchnię. Rzadko kiedy osiągają metraż większy niżeli pięćdziesiąt metrów kwadratowych i z tego powodu brakuje w nich wyraźnego podziału na poszczególne pomieszczenia. Nieraz przypominają wręcz kawalerki. Pojawiają się w nich pojedyncze większe pokoje, które na ogół odgrywają jednocześnie wiele różnych ról, bo choć są przede wszystkim salonami, to jednak domownicy zwykle też zajmują się w nich swoimi pasjami, jedzą posiłki, organizują przyjęcia czy spotykają się ze znajomymi. Jak więc dobrze zorganizować taką przestrzeń? Duży pokój w bloku jak urządzić, by z jego pomocą uzyskać praktyczne i wielofunkcyjne miejsce w mieszkaniu?

Jako że duży pokój ma spełniać kilka różnych funkcji, wymusza to konieczność zastosowania w nim większej ilości mebli. A taką przestrzeń niełatwo prawidłowo i praktycznie umeblować. Nawet jeśli pokój jest bardzo duży, nie należy przesadnie go zagracać, gdyż w takim wypadku błyskawicznie utraci on swoją przestronność, będącą jedną z jego większych wartości. Zamiast stosować jeden olbrzymi narożnik, lepiej zdecydować się na niższą i prostą w formie sofę, dopasowując do niej podobne fotele. Komplet mebli niezbędnych do urządzenia małego salonu znaleźć można na stronie Sklepu Edinos.pl https://www.edinos.pl/salon. Jeszcze lepiej od foteli sprawdzą się pufy. Są one tak małe, że na pierwszy rzut oka, tuż po wejściu do pokoju, niemalże się ich nie dostrzega. Optymalnym stołem dla takiego pomieszczenia będzie natomiast większy stolik kawowy. Może mieć on rozkładaną budowę. Dzięki temu w razie chęci wygospodarowania większej ilości miejsca zawsze można będzie szybko zsunąć jego poszczególne elementy. A szkło znakomicie wpłynie na wizerunek wnętrza. Przeszklone dodatki są absolutnie wskazane w pokojach dziennych.

Duży pokój w bloku jak urządzić? Meble to oczywiście nie wszystko. Tak naprawdę zanim ktokolwiek w ogóle pomyśli o ich zakupie, powinno się ustalić optymalną kolorystykę dla całego pomieszczenia. A warto zrezygnować tutaj z mocnych krzykliwych barw. Nierzadko wyglądają one bardzo efektownie, jednakże w pokojach dziennych raczej się nie sprawdzają, bo ciężko wytrzymać w ich otoczeniu dłużej niż przez jedną godzinę. Mimowolnie wprowadzają one aranżacyjny chaos. Zaburzają też przestrzeń pomieszczenia i sprawiają, że nawet to duże wygląda na znacznie mniejsze. W pokojach dziennych dużo lepiej odnajdą się jasne barwy. Warto tutaj ograniczyć się do zastosowania trzech podstawowych kolorów, które staną się głównym motywem wnętrza i będą przewijać się później w jego różnorodnych – mniejszych i większych elementach.