pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

taras w stylu boho
Dom

Jak urządzić taras w stylu boho?

Styl boho zajął już stałe miejsce w dziedzinie architektury wnętrz. Zawładnął naszymi sercami i rozkochał nas w sobie bez opamiętania. Zachwyciliśmy się jego naturalnością i subtelnością. Jako że jednak elementy tego rodzaju nie zawsze chcemy stosować w wewnętrznych pomieszczeniach, warto pomyśleć o użyciu ich… na zewnątrz! Niekoniecznie nawet w ogrodzie. Wolną przestrzeń zapewniają nam przecież nasze przydomowe balkony. A taras w stylu boho zawsze zaprezentuje się przepięknie. Aranżując go właśnie w taki sposób, stworzymy z niego wyjątkowe miejsce, w którym zawsze zechcemy odpocząć i się zrelaksować.

Tworząc jakąkolwiek nową przestrzeń, zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy dobrać do niej odpowiednią kolorystykę. Styl boho sam ją nam narzuca. Wbrew pozorom, mimo iż kojarzy się z tym co naturalne, czyli z ziemistymi i dość stonowanymi odcieniami kolorystycznymi, charakterystyczna dla niego kolorystyka jest zdecydowanie bardziej żywa, intensywna i mocna. Wyraźnie rzuca się w oczy. Wchodząc na taras urządzony w stylu boho, od razu zostaniemy zaskoczeni mocnym nasyceniem zróżnicowanych barw. Kolory możemy mieszać dowolnie. Łączmy więc turkus z granatem, błękit z soczystą czerwienią, a słoneczną żółć z mocno nasyconą zielenią albo głębokim brązem. Im więcej będzie się działo pod względem kolorystyczny, tym lepiej. Zróżnicowanie barw jest bowiem podstawową cechą stylu boho. Tutaj po prostu nie ma miejsca na stosowane kolory czy pastelowe odcienie.

Teraz, gdy ogólna koncepcja została już ustalona i załapaliśmy, o co w niej w ogóle chodzi, możemy płynnie przejść do dobierania poszczególnych konkretnych elementów aranżacji. A jedną z ważniejszych ról odegrają w niej na pewno meble. Nawet taras w stylu boho musi je zawierać. Meble tworzą dla nas idealne miejsca do wypoczynku. Pomagają w czerpaniu jeszcze większej przyjemności z chwil relaksu. W przypadku dążenia do uzyskania aranżacji w stylu boho, możemy zdecydować się na dwa odmienne typy mebli. Równie dobrze sprawdzą się bowiem te retro, wyglądające niczym starodawne komplety, jak i te ultra nowoczesne – o zwariowanych kształtach i designerskim wykończeniu. Styl boho ma swoje różne oblicza. To od nas zależy to, jak go wykorzystamy i w którym architektonicznym kierunku pójdziemy.

Tak naprawdę jednak największą robotę w aranżacjach odgrywają dodatki i nieraz to one nakreślają cały charakter projektów i decydują o ich stylu. Na tarasie w stylu boho koniecznie musimy zastosować jak największą ilość drobnych elementów. Ważne są też rośliny. Na tarasie boho musi być ich dużo.