pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

remont mieszkania w kamienicy
Remont

Remont mieszkania w kamienicy – jak go przeprowadzić?

Niemalże każdy – planowany czy nieplanowany – remont wiąże się przede wszystkim z dużymi wydatkami. Nikt nie decyduje się na nie z przyjemnością, ale każdy, kto chciałby odmienić swoje mieszkanie, musi to niestety zrobić. Remont nierzadko okazuje się niezbędny w przypadku zakupu bądź wynajmu lokali w kamienicach, a zwłaszcza w tych starych kamieniach. Problemy nie są związane wyłącznie z nietypową konstrukcją obiektów. Biorą się również z tego, iż na właścicieli mieszkań w kamienicach nałożone są różne nakazy i zakazy. A to właśnie one nie pozwalają zmieniać lokali w sposób zupełnie dowolny i zgodny z własnymi indywidualnymi upodobaniami. Aby więc przeprowadzić remont mieszkania w kamienicy, w pierwszej kolejności należałoby się dokładnie zapoznać z tymi podstawowymi przepisami prawnymi, aby ich później nieumyślnie nie łamać.

A remonty są potrzebne. Nierzadko przydają się one właśnie mieszkaniom występującym w kamieniach. Można je często dostać po okazyjnych cenach, ale za tą niską ceną kryją się właśnie liczne przeszkody. Kamienice mają jednak swoje zalety. W tych starszych występują zwykle bardzo wysokie mieszkania, które za sprawą swoich wymiarów stają się przestronne i tworzą komfortowe warunki do codziennego życia. Zakup mieszkania w kamienicy zawsze będzie jednak wiązać się również ze sporymi ograniczeniami prawnymi. Zanim ktokolwiek przeprowadzi remont w takim lokalu, będzie musiał upewnić się, że zdoła sprostać różnym formalnościom. A jest ich niestety bardzo dużo. Taki remont nierzadko warto więc przeprowadzać od razu z pomocą prawnika, który w razie czego napisze do odpowiednich instytucji z prośbą o uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Czasami przed remontem trzeba bowiem uzyskać m.in. pozwolenie budowlane, a nieraz trudno je zdobyć.

A ile trzeba będzie za to wszystko zapłacić? Jaki jest przeciętny koszt remontu mieszkania występującego w kamienicy? Stawki mogą się oczywiście wahać. Największy wpływ na to, ile ostatecznie wyniesie człowieka cały remont mieszkania w kamienicy, ma jednak… ekipa remontowa. Obecnie takie firmy potrafią niestety mocno naciągać nieświadomych niczego klientów. Ceny wszelkiego rodzaju usług poszły oczywiście w górę, bo wszystko podrożało, tak więc trzeba się z tym liczyć, ale i tak warto uważać na ekipy, które żerują na niezaznajomionych z tematem usługobiorcach. Na pewno warto też ustalić od razu odpowiednią metodę płatności za usługi. Lepiej płacić za konkretne wykonane przez firmę zadania niżeli ustalać jakąkolwiek stawkę godzinową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *