pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

Szkło i metal
Dom

Szkło i metal – połączenie idealne do nowoczesnych wnętrz

Dla wszystkich tych, którzy gustują w nowoczesnym wystroju wnętrz, elementy wykonane z takich materiałów, jak m.in. szkło oraz metal, to absolutny must have każdego mieszkania lub domu. O jakie eleganckie dodatki warto zadbać w takim przypadku? Szklane lub metalowe ekskluzywne lampy będą bez wątpienia świetnie komponować się z pozostałymi elementami modernistycznego wystroju.

Metal i szkło a styl duński – o co należy zadbać?

Jeśli chodzi o nowoczesne trendy w wystroju wnętrz, to styl skandynawski jest powszechnie ceniony z uwagi na swoją elegancję, minimalizm oraz umiejętne wykorzystanie stonowanych kolorów. Warto jednak, byś wiedział, że Dania również wypracowała swój własny, niepowtarzalny styl. Trend ten, co oczywiste, popularny głównie w Danii, aczkolwiek w ostatnich latach cieszy się on coraz większym zainteresowaniem także w innych krajach.

Charakterystyczną cechą stylu duńskiego są chłodne, neutralne barwy, w tym między innymi kolory: biały, szary oraz jasnobrązowy (beżowy). Pomimo minimalizmu, warto wykorzystać także takie ozdoby, jak np. obrazy na ścianę czy ozdobne rośliny doniczkowe. Jednym z ciekawych rozwiązań są duńskie lampy. Aby wypisywały się one w ten nurt, wybierz takie elementy oświetlania wykonane ze szkła oraz metalu.

Nowoczesne lampy duńskie, czyli umiejętne połączenie metalu i szkła

W obecnych czasach na rynku artykułów dla domu działa wielu sprzedawców, którzy oferują gustowne dodatki do wystroju wnętrz. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza lampy EBB and FLOW, które stanowią umiejętne połączenie stylu nowoczesnego oraz klasyki. Dzięki swojej nietypowej konstrukcji zostaną one docenione zarówno przez zwolenników stylu duńskiego, jak i miłośników bardziej tradycyjnych rozwiązań (dostępne są na przykład egzemplarze w zielonej wersji kolorystycznej, które sprawdza się we wnętrzach typu retro).

Jeśli chodzi o produkty marki EBB and FLOW, to dopuszcza się zarówno wysokie lamy podłogowe (stojące), jak i mniejsze, wiszące odpowiedniki sufitowe lub ścienne. Coraz bardziej popularne stają się również wersje stołowe o wysokości ok. 40-50 centymetrów. Niezależnie od typu urządzeń, są one wykonane z takich materiałów, jak:

szkło – eleganckie klosze (wykonane z dmuchanego szkła) o kulistych lub owalnych kształtach to znak rozpoznawczy producenta. Rozpraszają one światło, dzięki czemu już chwilę po włączeniu w całym pomieszczeniu może zapanować niepowtarzalny tajemniczy klimat.
metal, z którego przygotowuje się np. mosiężne, masywne podstawy.

Produkty marki EBB&FLOW są wykonane z „twardych” materiałów (szkło i metal mogą zostać uznane na nieodpowiednie przez zwolenników np. drewna). W rzeczywistości jednak brak ostrych krawędzi i stosunkowo niewielkie rozmiary sprawiają, że lampy tego producenta sprawdzą się nawet w niewielkich, tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach.