pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

Wyposażenie

Zimna czy ciepła woda – którą lepiej pić

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia ilość wypitej w ciągu dnia wody, ma bardzo duże znaczenie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Stąd też regularne jej spożywanie to nie tylko zdrowy, ale co ważniejsze również pożądany nawyk. Jednak niewielu z nas mogło się kiedykolwiek zastanawiać na tym, jaką temperaturę powinna mieć pita przez nas woda. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się jej spożywanie, gdy posiada temperaturę pokojową, choć niewolno zapominać, że zarówno picie ciepłej, jak i zimnej wody w zależności od sytuacji, może mieć także swoje korzyści.

Jedną z najważniejszych substancji, które są potrzebne ludzkiemu organizmowi, aby mógł prawidłowo funkcjonować, dzięki której utrzymujemy ciało w zdrowiu i nawodnieniu, jest woda. Jej niedobór może mieć szereg negatywnych konsekwencji w postaci różnego rodzaju chorób. Stąd też tak ważne jest, aby pić ją w odpowiedniej ilości, co pozwoli nie tylko na ugaszenie pragnienia, ale także da możliwość zadbania o prawidłowe działanie naszego organizmu oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że również kwestia związana z temperaturą wody, ma znaczenie, ponieważ w zależności od stopni może wpływać na nas na rożne sposoby.

Zalety picia ciepłej wody

Mimo, że większość z nas woli sięgać po nieco bardziej schłodzoną wodę, zwłaszcza w przypadku tych dość upalnych, letnich dni, to najlepszym sposobem poradzenia sobie z nadmiernym pragnieniem, który pozwoli zapewnić odpowiedni poziom nawodnienia ciała przez cały dzień, jest ciepła woda. Mowa w tym momencie o wodzie, której temperatura jest zaledwie o kilka stopni wyższa od pokojowej, której spożywanie niesie za sobą szereg wymiernych korzyści dla naszego organizmu takich jak np.:

– poprawa trawienia,

– łagodzenie przekrwienia błony śluzowej nosa,

– poprawa działania ośrodkowego układu nerwowego – redukcja stresu,

– łagodzenia zaparć,

– ułatwienie zasypiania,

– poprawy krążenia,

– łagodzenia skurczy mięśni.

Zalety picia zimnej wody

Zimna woda najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których zależy nam na obniżeniu temperatury ciała i organizmu, co jak wiadomo może być wywołane przez różne czynniki. Stąd też warto po nią sięgać, gdy trenujemy, ponieważ wspomaga regulowanie temperatury podczas wysiłku, dzięki czemu nie tylko nawilżamy, ale także ostudzamy przegrzany organizm. Dodatkowo picie zimnej wody pozwala na:

– przyspieszenie metabolizmu, dzięki czemu może sprzyjać utracie wody,

– dobre nawodnienie poprzez lepsze wchłanianie jej przez krwioobieg,

– obniżenie gorączki, ponieważ zbija temperaturę ciała.

Sprawdzony sposób na zimną i ciepłą wodę w jednym

Dystrybutor filtrujący to urządzenie, dzięki któremu zadbamy o stały dostęp do wody o różnej temperaturze, ponieważ dzięki swojej konstrukcji daje możliwość sięgnięcia w jednej chwili po zimną, a w innej po ciepłą wodę w zależności od aktualnych potrzeb danej osoby. Nic więc dziwnego, że dystrybutory filtrujące od lat cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku, tym bardziej że pozwalają zadbać o stały i wygodny dostęp do wody pitnej.