pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

Lifestyle

Home office – jak urządzić domowe biuro do pracy zdalnej?

Z roku na rok coraz więcej pracodawców oferuje pracę zdalną. Dla wielu osób stanowi ona wymarzoną formę realizacji zawodowej. Praca zdalna czy hybrydowa umożliwiała zachowanie równowagi życiowej, pomiędzy karierą zawodową a życiem rodzinnym. Potrafi ona sprawić jeszcze większą przyjemność wówczas, gdy jest wykonywana w dobrze wyposażonym oraz gustownie urządzonym pomieszczeniu.

Krzesło i biurko -obowiązkowe meble w domowym biurze

Decydując się na wykonywanie pracy zdalnej w domu, trzeba zadbać o to, aby była ona wykonywana w odpowiednio wyposażonym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o meble, to w domowym biurze musi koniecznie znajdować się wygodny fotel biurowy. Codzienne przesiadywanie wielu godzin na niewygodnym siedzisku źle wpływa na zdrowie oraz obniża wydajność i dobre samopoczucie.

Najlepszym wyborem jest taki fotel biurowy, który posiada mechanikę umożliwiającą elastyczne dostosowanie siedziska do wzrostu oraz wysokości biurka. Funkcja regulacji i wygodne siedzisko to najważniejsze czynniki wygodnego krzesła biurowego. Dobrze, jeśli posiada ono także:

– blokadę odchylenia oparcia,

– podłokietniki,

– podparcie odcinka lędźwiowego,

– regulowany zagłówek,

– stabilną podstawę.

A jeśli chodzi o biurko, to powinno ono być na tyle duże, aby mogło bez problemu pomieścić komputer oraz wszystkie akcesoria niezbędne do wykonywania pracy. Nad biurkiem warto powiesić półkę, na której będzie można przechowywać teczki z dokumentami.

Domowe biuro a odpowiednie oświetlenie

Nie bez znaczenia jest także to, aby w domowym biurze znajdowało się właściwe oświetlenie. Dobrze jest wybrać takie miejsce na biurko, aby podczas pracy wykorzystywać jak najwięcej naturalnego świata. Ponadto powinna znajdować się na nim lampka z białym sztucznym światłem.

W takim wnętrzu nie może też zabraknąć górnego oświetlenia oraz stojącej lampy, która będzie umożliwiała wykonywania projektów w pochmurne dni oraz w późnych godzinach wieczornych.

Warto zwrócić uwagę na to, aby lampka była:

– odpowiednio wysoka,

– posiadała żarówki energooszczędne,

– miała białe światło, najlepiej o temperaturze w przedziale 4000-6000.

Żaluzje i inne dodatki a komfortowa praca w domu

Decydując się na zdalną pracę w domu warto też zadbać o to, aby w domowym biurze znajdowały się odpowiednie osłony okienne, które to będą chroniły nas dostatecznie przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Dobrym wyborem są zarówno żaluzje zewnętrzne (dostępne u producenta https://anwis.pl/pl/zaluzje-fasadowe), jak i wewnętrzne.

W każdym nowocześnie urządzonym biurze domowym bardzo pięknie prezentuje się dobrze dobrana kolorystyczne roleta dzień noc oraz rolety screen. Pierwsza z nich ma możliwość regulacji, dzięki czemu można wpuszczać do wnętrza taką ilość promieni słonecznych, jaka jest dla nas odpowiednia.

Wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych w domu jest jeszcze bardziej przyjemne wówczas, gdy w pokoju znajdują się niezbędne gadżety do pracy, na przykład w postaci pojemników na długopisy oraz ozdoby dekoracyjne.

W takim wnętrzu warto też umieścić plakaty motywacyjne na ścianie oraz rośliny oczyszczające powietrze. Przy odrobinie kreatywności urządzanie własnego home office może być niezwykle motywujące do działania oraz dać ogrom satysfakcji.