pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

Lifestyle

Home office – jak urządzić domowe biuro do pracy zdalnej?

Z roku na rok coraz więcej pracodawców oferuje pracę zdalną. Dla wielu osób stanowi ona wymarzoną formę realizacji zawodowej. Praca zdalna czy hybrydowa umożliwiała zachowanie równowagi życiowej, pomiędzy karierą zawodową a życiem rodzinnym. Potrafi ona sprawić jeszcze większą przyjemność wówczas, gdy jest wykonywana w dobrze wyposażonym oraz gustownie urządzonym pomieszczeniu.

Krzesło i biurko -obowiązkowe meble w domowym biurze

Decydując się na wykonywanie pracy zdalnej w domu, trzeba zadbać o to, aby była ona wykonywana w odpowiednio wyposażonym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o meble, to w domowym biurze musi koniecznie znajdować się wygodny fotel biurowy. Codzienne przesiadywanie wielu godzin na niewygodnym siedzisku źle wpływa na zdrowie oraz obniża wydajność i dobre samopoczucie.

Najlepszym wyborem jest taki fotel biurowy, który posiada mechanikę umożliwiającą elastyczne dostosowanie siedziska do wzrostu oraz wysokości biurka. Funkcja regulacji i wygodne siedzisko to najważniejsze czynniki wygodnego krzesła biurowego. Dobrze, jeśli posiada ono także:

– blokadę odchylenia oparcia,

– podłokietniki,

– podparcie odcinka lędźwiowego,

– regulowany zagłówek,

– stabilną podstawę.

A jeśli chodzi o biurko, to powinno ono być na tyle duże, aby mogło bez problemu pomieścić komputer oraz wszystkie akcesoria niezbędne do wykonywania pracy. Nad biurkiem warto powiesić półkę, na której będzie można przechowywać teczki z dokumentami.

Domowe biuro a odpowiednie oświetlenie

Nie bez znaczenia jest także to, aby w domowym biurze znajdowało się właściwe oświetlenie. Dobrze jest wybrać takie miejsce na biurko, aby podczas pracy wykorzystywać jak najwięcej naturalnego świata. Ponadto powinna znajdować się na nim lampka z białym sztucznym światłem.

W takim wnętrzu nie może też zabraknąć górnego oświetlenia oraz stojącej lampy, która będzie umożliwiała wykonywania projektów w pochmurne dni oraz w późnych godzinach wieczornych.

Warto zwrócić uwagę na to, aby lampka była:

– odpowiednio wysoka,

– posiadała żarówki energooszczędne,

– miała białe światło, najlepiej o temperaturze w przedziale 4000-6000.

Żaluzje i inne dodatki a komfortowa praca w domu

Decydując się na zdalną pracę w domu warto też zadbać o to, aby w domowym biurze znajdowały się odpowiednie osłony okienne, które to będą chroniły nas dostatecznie przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Dobrym wyborem są zarówno żaluzje zewnętrzne (dostępne u producenta https://anwis.pl/pl/zaluzje-fasadowe), jak i wewnętrzne.

W każdym nowocześnie urządzonym biurze domowym bardzo pięknie prezentuje się dobrze dobrana kolorystyczne roleta dzień noc oraz rolety screen. Pierwsza z nich ma możliwość regulacji, dzięki czemu można wpuszczać do wnętrza taką ilość promieni słonecznych, jaka jest dla nas odpowiednia.

Wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych w domu jest jeszcze bardziej przyjemne wówczas, gdy w pokoju znajdują się niezbędne gadżety do pracy, na przykład w postaci pojemników na długopisy oraz ozdoby dekoracyjne.

W takim wnętrzu warto też umieścić plakaty motywacyjne na ścianie oraz rośliny oczyszczające powietrze. Przy odrobinie kreatywności urządzanie własnego home office może być niezwykle motywujące do działania oraz dać ogrom satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.