pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

meble dziecięce
Dom

Jakie meble dziecięce powinny się znaleźć w pokoju naszych maluchów ?

Kilka wskazówek przy projektowaniu pokoju dziecka i wyborze mebli

1. Zachowaj prostotę: im mniej rzeczy w pokoju, tym łatwiej dzieciom utrzymać go w czystości. Akurat reguła im mniej tym lepiej w pokojach dziecięcych sprawdza się najlepiej

2. Uczyń łóżko otwartą przestrzenią: Sypialnie powinny być przestrzeniami otwartymi, które zachęcają do kreatywności i wyobraźni. Wygodne łóżko to podstawa przy zapewnieniu dobrej jakości snu naszego dziecka.

3. Używaj naturalnego światła: Naturalne światło sprawi, że dziecko będzie bardziej pobudzone i łatwiej będzie mu wstać rano z łóżka. Jest to ważne dla ich ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Sztuczne światło niekorzystnie wpływa na nasz organizm.

4. Przygotuj kącik do czytania: Dzieci należy zachęcać do czytania od najmłodszych lat, więc warto wyodrębnić przestrzeń, gdzie razem z Twoim maluchem będziesz mógł przeglądać ulubione lektury i bajki!

5. Zapewnij odpowiednią szafę lub komodę do przechowywania rzeczy lub ubrań: Najgorszą rzeczą jaka Ci się może przydarzyć przy planowaniu pokoju to brak odpowiedniego mebla do przechowywania rzeczy. Ubrania lub inne zabawki, które będą leżały na środku pokoju jedynie spowodują bałagan i będzie mniej miejsca na zabawy.

6. Upewnij się, że z rolet nie wystają żadne sznurki: W sypialniach dzieci nie powinny znajdować się zwisające sznurki, które mogłyby się zaczepić czy zaplątać. Może to zagrażać ich bezpieczeńśtwu.

7. Zachowaj minimalny wystrój: sypialnia Twojego dziecka powinna być przyjazna dzieciom i bardzo schludna! Wystarczy tylko kilka mebli, takich jak: komoda, wygodne łóżko z odpowiednim materacem, szafa, półki na książeczki i pluszaki czy skrzynia na zabawki.

Meble do sypialni, które powinny się znaleźć w pokoju dziecięcym

Meble dziecięce do sypialni dla dzieci to znacząca inwestycja, na której rodzice zazwyczaj nie oszczędzają na wzgląd dobra swoich pociech. Ważne przy wyborze mebli dziecięcych jest to aby służyły przez kilka lat, były praktyczne, a także ciekawie zaprojektowane.

Sypialnie dziecięce to pierwsze miejsce, w którym dzieci widzą i doświadczają otaczający ich świat. Dorastają i przyzwyczajają się do swojego kącika. Dlatego warto zadbać o to, aby te pomieszczenie było dobrze przystosowane do ich rozwoju. Meble powinny być kolorowe, ciekawe i zabawne, aby zachęcić do pomysłowej i kreatywnej zabawy. Meble do sypialni, takie jak komody i skrzynie na zabawki, doskonale nadają się do przechowywania zabawek i innych potrzebnych rzeczy, takich jak książki czy ubrania. Szafy dziecięce powinny być wyposażone w półki, aby można było je posegregować i poukładać. Warto zwrócić uwagę na to czy szafa posiada drążek, aby móc powiesić kurteczki, koszule czy sukienki. Komody są trochę niższe od szaf, ale także zawierają półki, na których można poukładać artykuły, które musimy mieć na wyciągnięcie ręki, przykładem mogą być: pieluchy, mokre chusteczki, skarpetki, bielizna, itp.