pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

olejki zapachowe
Dom

Dlaczego warto stosować olejki zapachowe w aspekcie pielęgnacji skóry i zdrowia ?

Co to jest olejek eteryczny i jak działa?

Olejki eteryczne to silnie skoncentrowane ekstrakty roślinne, które były wykorzystywane do celów leczniczych i aromaterapii. Pozyskiwane są z kwiatów, liści, kory, korzeni i łodyg roślin.

Wiele olejków eterycznych pochodzi z roślin rosnących w ciepłym klimacie, takim jak: Morze Śródziemne czy tropiki. Jednak niektóre olejki eteryczne mogą pochodzić z dowolnego materiału roślinnego. Można ich używać na wiele sposobów, w tym aromaterapii, masażu czy produktów czyszczących.

Najczęstsze zastosowanie olejków eterycznych to produkty zapachowe lub aromaterapeutyczne. Mogą być również używane w gotowaniu lub w produktach do pielęgnacji skóry, aby pomóc w określonych problemach zdrowotnych, takich jak: trądzik lub egzema.

6 powodów, dla których warto stosować olejki eteryczne

Olejki eteryczne istnieją od wieków, ale teraz stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Istnieje wiele powodów, dla których olejki eteryczne są obecnie nieodzowną częścią życia.

1) Olejki eteryczne mogą być używane, aby pomóc ludziom z różnymi problemami zdrowotnymi.

2) Olejki eteryczne mogą zapewnić korzyści aromaterapeutyczne, które mogą poprawić nastrój i złagodzić stres.

3) Olejki eteryczne mogą pomóc w zapobieganiu chorobom takim jak rak, choroba Alzheimera i cukrzyca.

4) Olejki eteryczne są często bezpieczne dla kobiet w ciąży i dzieci, a także zwierząt domowych.

5) Wszechstronność stosowania olejków eterycznych jest jedną z jego największych zalet, ponieważ nie ogranicza się tylko do jednego przypadku użycia lub typu aplikacji.

6) Olejki eteryczne są stosunkowo łatwe do usunięcia z tkanin i można je zmyć z większości powierzchni. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten lub podobne produkty mogą być używane w przyszłości w celu zmniejszenia potencjalnego narażenia na chemikalia zaburzające gospodarkę hormonalną w produktach konsumenckich, w tym tworzywach sztucznych.

Olejki eteryczne i aromaterapia dla spokojnej pamięci poznawczej i dobrego samopoczucia emocjonalnego

Aromaterapia to forma medycyny alternatywnej, która wykorzystuje olejki eteryczne pozyskiwane z roślin do leczenia ciała. Ma szerokie zastosowanie w masażu i aromaterapii.

Wykazano, że aromaterapia ma zarówno pozytywny wpływ na zdrowie poznawcze, samopoczucie emocjonalne i zdrowie fizyczne. Jednak ustalenie, które oleje są bezpieczne w określonych warunkach może nie być tak oczywiste.

Aromaterapia może promować uczucie spokoju i zmniejszać niepokój jednocześnie poprawiając nastrój. Niektóre z najlepszych sposobów stosowania aromaterapii to dyfuzory, inhalatory i balsamy. Najpopularniejszymi rodzajami dyfuzorów do aromaterapii są wersje plug-in, które wykorzystują różne olejki, aby uwolnić przyjemny zapach do powietrza. Ludzie wybierają olej lub oleje