pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

lazienka na poddaszu
Lifestyle

Lazienka na poddaszu – jak ją wykonać?

Wiele osób marzy o łazience na poddaszu. Jednakże kiedy dochodzi do jej urządzenia, to zaczynają pojawiać się trudności w jej praktycznym umeblowaniu, a także wyposażeniu. Warto dowiedzieć się, jak z pomysłem zaadaptować skosy i jak optymalnie zagospodarować przestrzeń.

Lazienka na poddaszu

W obecnych czasach sporą popularnością cieszą się łazienki ze skosem. Warto zaznaczyć, ze powierzchnia podłogi na poddaszu nie będzie oddawać rzeczywistej powierzchni użytkowej, jaką trzeba brać pod uwagę w czasie szacowania realnego dostępnego miejsca. Należy pamiętać, że wszystko to za sprawą spadów, który przestają być wygodne w użytku poniżej 190 centymetrów wysokości. Właśnie w takich strefach trzeba pomyśleć nad funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni. Warto podkreślić, że samodzielne zaplanowanie tychże stref może nie być do końca taką prostą czynnością. Wszelkie rzuty łazienki nie dają takie obrazu, co przekroje, którymi posługują się specjaliści – mowa tutaj o projektantach w tworzeniu wizualizacji łazienek. Dlatego warto dowiedzieć się, jak optymalnie wykorzystać daną przestrzeń pod niesfornymi skosami w naszej łazience na poddaszu.

Łazienka z wanną na poddaszu

Bardzo praktycznym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni pod skosem będzie umieszczenie pod nim wanny – kąt nachylenia sufity musi na to pozwalać. Trzeba też wspomnieć o tym, że rekomendowana minimalna wysokość skosu pod wanną zaczyna się od 75 centymetrów – trzeba założyć, iż osoba siedząca w wannie będzie miała 95-110 centymetrów miejsca, a także minimum 190 centymetrów wysokości pod wanną.

Prysznic w łazience na poddaszu

Wiele osób chciałoby umieścić prysznic w łazience na poddaszu. Jeżeli mamy do tego przeznaczony kąt bądź wnękę pod skosem, to warto będzie umieścić tam prysznic. Niestety wiele osób ma obawy, co do możliwości zaadaptowania w takim miejscu prysznica. Nie musimy samodzielnie martwić się, w jaki sposób tego dokonać. Można zasięgnąć opinii specjalistów w zakresie projektowania kabin niestandardowych do łazienek. W naszym kraju istnieją producenci kabin, którzy bez problemu oferują kabiny ,, na miarę”. Większość z nich bez problemu w zaledwie 10 dni wykona kabinę na zamówienie nawet do najbardziej skomplikowanych oraz niestandardowych łazienek na poddaszu. Warto podkreślić, że nad wszelkimi pracami czuwać będzie zespół złożony z wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu możemy być spokojni o jakość naszej kabiny w łazience na poddaszu. Nie będzie żadnych trudności z krzywymi ścianami czy schodzącymi się skosami.

Przeczytaj więcej na otokrakow.pl