pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

lazienka na poddaszu
Lifestyle

Łazienka na poddaszu – jak ją wykonać?

Wiele osób marzy o łazience na poddaszu. Jednakże kiedy dochodzi do jej urządzenia, zaczynają pojawiać się trudności w jej praktycznym umeblowaniu, a także wyposażeniu. Warto dowiedzieć się, jak z pomysłem zaadaptować skosy i jak optymalnie zagospodarować przestrzeń. Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj tajniki projektowania.

W tekście znajdziesz porady dotyczące:

  • Planowania łazienki
  • Instalacji wanny i prysznica w łazience

Łazienka na poddaszu

W obecnych czasach sporą popularnością cieszą się łazienki ze skosem. Warto zaznaczyć, że powierzchnia podłogi na poddaszu nie będzie oddawać rzeczywistej powierzchni użytkowej, jaką trzeba brać pod uwagę w czasie szacowania realnego dostępnego miejsca. Należy pamiętać, że wszystko to za sprawą spadów, który przestają być wygodne w użytku poniżej 190 centymetrów wysokości. Właśnie w takich strefach trzeba pomyśleć nad funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni. Warto podkreślić, że samodzielne zaplanowanie tych stref może nie być prostą czynnością. Wszelkie rzuty łazienki nie dają takiego obrazu, co przekroje, którymi posługują się specjaliści – mowa tutaj o projektantach w tworzeniu wizualizacji łazienek. Dlatego warto dowiedzieć się, jak optymalnie wykorzystać daną przestrzeń pod niesfornymi skosami w naszej łazience na poddaszu.

Łazienka z wanną na poddaszu

Bardzo praktycznym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni pod skosem będzie umieszczenie pod nim wanny – kąt nachylenia sufitu musi na to pozwalać. Należy też wspomnieć o tym, że rekomendowana minimalna wysokość skosu pod wanną zaczyna się od 75 centymetrów – trzeba założyć, iż osoba siedząca w wannie będzie miała 95-110 centymetrów miejsca, a także minimum 190 centymetrów wysokości pod wanną.

Prysznic w łazience na poddaszu

Wiele osób chciałoby umieścić prysznic w łazience na poddaszu. Jeżeli mamy do tego przeznaczony kąt bądź wnękę pod skosem, to warto będzie to zrobić. Niestety czasem pojawiają się obawy, co do możliwości zaadaptowania w takim miejscu prysznica. Nie musimy samodzielnie martwić się, w jaki sposób tego dokonać. Można zasięgnąć opinii specjalistów w zakresie projektowania kabin niestandardowych do łazienek. Istnieją producenci kabin, którzy oferują kabiny ,, na miarę”. Większość z nich bez problemu w zaledwie 10 dni wykona kabinę na zamówienie nawet do najbardziej skomplikowanych oraz niestandardowych łazienek na poddaszu. Warto podkreślić, że nad wszelkimi pracami czuwać będzie zespół złożony z wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu możemy być spokojni o jakość naszej kabiny w łazience na poddaszu. Nie będzie żadnych trudności z krzywymi ścianami czy schodzącymi się skosami.

Podsumowanie

Stworzenie łazienki na poddaszu może być fascynującym przedsięwzięciem, pod warunkiem, że zostaną podjęte odpowiednie kroki planowania i wykonania. Warto rozważyć różne sposoby na zagospodarowania przestrzeni.