pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

garnki do indukcji
Wyposażenie

Garnki do indukcji – jakie wybrać?

Jeżeli masz w swojej kuchni płytę indukcyjną, musisz używać na niej specjalnie przeznaczonych do tego naczyń i urządzeń. Zwykłe garnki na pewno się tutaj nie sprawdzą. Powinieneś zastąpić je tymi, które zostały przygotowane i skonstruowane właśnie z myślą o płytach indukcyjnych. Naczynia te powinny wykazywać się odpowiednimi parametrami i właściwymi dla nich cechami. Zobaczmy więc, jak wybrać garnki do indukcji. Jak możesz stwierdzić, czy dopasują się one do twojej kuchni?

Podczas szukania takich garnków, powinieneś od razu zwrócić uwagę na kilka ich kluczowych parametrów. Powiedzą ci one o tym, czy garnek nadaje się do tego, by używać go na płycie indukcyjnej. Kieruj się przede wszystkim różnymi oznaczeniami występującymi na powierzchniach naczyń. Prawdziwy garnek indukcyjny zawsze zostanie objęty specjalnym symbolem, który może pojawić się albo na jego dnie, albo bezpośrednio na opakowaniu produktu. W tych właśnie miejscach powinieneś szukać zwojnicy. Jest to bowiem symbol indukcji, którym oznacza się te garnki i naczynia, które mogą być śmiało używane na płytach indukcyjnych. Jeżeli wybrany przez ciebie produkt nie posiada takiego oznaczenia, w żadnym wypadku nie powinieneś go kupować. Nie ma to sensu. Taki „zwykły” garnek nie będzie bowiem współpracować z płytą indukcyjną.

Sprawdź też dno wybranego garnka. Wbrew pozorom jest ono jednym z najważniejszych elementów naczyń przeznaczonych do gotowania. Dno będzie mieć bowiem bezpośrednią styczność z powierzchnią kuchenki, tak więc musi idealnie z nią współdziałać. Powinny je cechować głównie właściwości ferromagnetyczne. To dzięki nim kuchenka indukcyjna jest w stanie wykryć garnek i prawidłowo zadziałać pod wpływem zetknięcia się z powierzchnią jego dna. Drugim ważnym parametrem będzie grubość dna. Garnki do indukcji muszą mieć bowiem odpowiednie wymiary. W przypadku tych naczyń dno powinno osiągnąć grubość mniej więcej 5-10 milimetrów. Ich podstawa zazwyczaj będzie zbudowana warstwowo. Dzięki specjalnej konstrukcji zadziała w praktyce jeszcze lepiej.

Na sam koniec możesz jeszcze popatrzeć na to, z jakich materiałów wykonano poszczególne naczynia do indukcji. Tutaj wybór jest naprawdę spory. Jeżeli zależy ci na niskiej cenie produktów, spójrz na garnki wykonane z aluminium bądź klasycznej stali nierdzewnej. Naczynia mogą stać się również atrakcyjnym dodatkiem do twojej kuchni. Aby z ich pomocą ozdobić wnętrze pomieszczenia, wybierz po prostu dobrze prezentujący się garnek – np. ten miedziany albo tradycyjnie żeliwny.