pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

ekskluzywne zegary ścienne
Dom

Najmodniejsze propozycje zegarów ściennych

Współcześnie raczej nie stosujemy zegarów ściennych po to, by odmierzać nimi czas. Używamy ich w zupełnie innym celu. Obecnie są one dla nas po prostu elementami dekoracyjnymi, które wprowadzamy do pomieszczeń w momencie, gdy chcemy je jakoś urozmaicić lub poprawić ich prezencję. Przeważnie te najbardziej ekskluzywne zegary ścienne pojawiają się w obiektach przeznaczonych do użytku publicznego, czyli np. w bibliotekach, luksusowych sklepach, restauracjach bądź kawiarniach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w domu mieszkalnym bądź nawet niewielkim mieszkaniu. Zróżnicowany wachlarz produktów sprawia, że jesteśmy w stanie złączyć je z każdym typem aranżacji. Nie jest wcale prawdą, iż zegary ścienne, kojarzące się z dość tradycyjnymi elementami dekoracyjnymi, pasują jedynie do wnętrz klasycznych i eleganckich.

Współczesne technologie produkcyjne pozwalają bowiem na tworzenie zegarów o niemalże dowolnych wymiarach, rozmiarach, kształtach, konstrukcjach i kolorach. Wykonywane z odmiennych materiałów za każdym razem uzyskują zupełnie inną stylistykę. A to właśnie ona powinna być dla nas najbardziej interesująca. Na jej podstawie stwierdzimy, czy zegar ścienny połączy się z tą aranżacją, w jakiej chcemy go zastosować. Do wyboru mamy więc przede wszystkim modele w stylu retro. Wyglądają one jak te, których używały nasze mamy i babcie kilkadziesiąt lat temu. Klasyczne konstrukcje wyposażone w kukułkę bądź tradycyjne wahadło przeważnie łączone są z tarczą zawierającą rzymskie cyfry. Taki dodatek znakomicie uzupełni wnętrze eleganckiego salonu. Wkomponuje się też w nowoczesną sypialnię, bo będzie z nią efektownie kontrastować.

Drugą ciekawą propozycją są zegary rustykalne. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim typ wykonania, gdyż tworzy się je niemalże wyłącznie z jakościowego i naturalnego drewna. Mają prostą formę, a mimo tego wyglądają imponująco. Rustykalne zegary to także ekskluzywne zegary ścienne, które nieraz osiągają bardzo wysokie ceny. Jeżeli chcemy więc poszukać jakiejś tańszej alternatywy, która lepiej zgra się ze współczesnym wizerunkiem wnętrz, celujmy w zegary typowo nowoczesne, cechujące się minimalistycznymi formami, dużymi rozmiarami i monochromatyczną kolorystyką. Najbardziej wyszukanym i oryginalnym wyglądem wykażą się natomiast zegary industrialne. Rzadko kiedy jednak stosuje się je w obiektach mieszkalnych. Takie zegary nawiązujące do stylu industrialnego przeważnie goszczą w barach, restauracjach, kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych.