pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

żyrandol do salonu
Wnętrza

Jak dopasować żyrandol do salonu?

Prosty, wypełniony masą drobnych połyskujących kryształków czy może jednak bardziej nowoczesny, wyróżniający się przede wszystkim swoim dużym rozmiarem? Jaki żyrandol do salonu sprawdzi się lepiej i efektywniej zgra się ze stworzoną już aranżacją? No właśnie – to wszystko zależy od rodzaju tej aranżacji. Jeżeli twój salon został już mniej więcej zaprojektowany i wyposażony w meble oraz dodatkowe elementy, jesteś w stanie stwierdzić, jaki styl w nim przeważa. Najwyższa pora więc dobrać do niego dobre oświetlenie. Główną rolę odegra w nim właśnie żyrandol, który najprawdopodobniej zostanie zlokalizowany w centralnym punkcie pomieszczenia, mogąc je później wspaniale rozjaśnić i rozświetlić.

Teraz w modzie jest styl skandynawski. Możliwe więc, że twój salon został oparty właśnie na tej nowoczesnej koncepcji. Poraża swoją jasnością i występującą w nim bielą. Zachwyca prostymi i niewymuszonymi formami, doskonale współgrającymi z jasnym odcieniem drewnianych frontów i beżowymi akcentami. Styl skandynawski wymaga od ciebie spójności w przeprowadzanych działaniach. Skoro się na niego zdecydowałeś, nie możesz teraz wyskoczyć z neonowym żyrandolem bądź fikuśną lampą o wyraźnym dekoracyjnym charakterze. Postaw na coś prostszego i bardziej minimalistycznego. Najlepszym i zarazem najprostszym wyborem będą lampy wykonane ze szkła. Pasują one i do dużych wnętrz, i do tych znacznie mniejszych. Po prostu pamiętaj, by rozmiar żyrandola dopasować do rozmiaru wnętrza. Umieszczenie maleńkich lampek w salonie o gigantycznych wymiarach nie będzie dobrym pomysłem, gdyż takie lampki od razu zginą w pomieszczeniu i zaczną wręcz wyglądać komicznie.

A co z salonem klasycznym? Akurat w jego przypadku masz do wyboru jeszcze więcej ciekawych i różnorodnych opcji. Klasyka nie musi być jednak nudna. Klasyczny żyrandol do salonu nie musi wyglądać jak ten, który zawsze widujesz u swoich dziadków czy rodziców. W przypadku tradycyjnych lamp bardzo ważny okazuje się ich materiał wykonania. Klosze w klasycznych żyrandolach tworzone są głównie z różnego rodzaju tkanin i dzięki temu właśnie zyskują niepowtarzalny i bardzo ciekawy wizerunek. Mogą występować w różnych barwach. Nie muszą być przy tym wcale jednokolorowe. Jeżeli lubujesz się w naprawdę nieoczywistych dodatkach, poszalej z wyglądem swojej lampy i zdecyduj się na żyrandol pokryty wzorzystą barwną tkaniną. Stanie się on mocnym i wyrazistym punktem całej aranżacji. Z dodatkami nieraz warto nieco bardziej poszaleć. To one zwykle tworzą wnętrza salonów.