pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

czyszczenie kabiny prysznicowej parą
Wnętrza

Różne metody czyszczenia kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa zwykle dość szybko ulega zabrudzeniu. Niemalże dzień w dzień osadzają się na niej zacieki z mydła i samej wody, dlatego też bardzo ważne jest to, aby dbać o nią na bieżąco, czyli najlepiej codziennie. Wtedy do jej mycia można wykorzystać bardzo prostą metodę, czyli czyszczenie kabiny prysznicowej parą, polegające na ściąganiu zacieków specjalną ściągaczką, która doskonale poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń w momencie, gdy szyby wciąż będą jeszcze zaparowane po wziętym prysznicu.

Innym skutecznym środkiem okaże się zwykły ocet. Na ogół wszystkie perfekcyjne panie domu zawsze mają go w domu i wykorzystują właśnie do mycia rozmaitych powierzchni. Z octu można stworzyć uniwersalny środek czyszczący. Wystarczy połączyć go z ciepłą wodą w proporcji 1:1, a przygotowaną mieszaniną spryskać obficie całą kabinę, wcześniej wlewając ją do butelki z atomizerem. Ocet powinien zostać pozostawiony na powierzchni na przynajmniej dziesięć minut. Po tym czasie można zmyć go przy pomocy wilgotnej ściereczki, a następnie wytrzeć wszystko do sucha świeżą i suchą ścierką bądź ręcznikiem papierowym. Dzięki tej metodzie kabina będzie dosłownie lśnić. Mieszanką wykonaną z ciepłej wody i octu można też od razu wyczyścić inne elementy łazienki – ubikację, umywalkę, wannę czy nawet fugi.

A jeśli nie ocet to oczywiście soda oczyszczona. Te dwa produkty czyszczące zazwyczaj stosuje się zamiennie, bo mają one podobne działanie. Są proste w użyciu i wygodne. Mycie sodą oczyszczoną zastąpi nawet bardziej specjalistyczne czyszczenie kabiny prysznicowej parą. Jak zastosować tę metodę? Otóż wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z niewielką ilością wody, a przygotowaną w ten sposób pastą myć zabrudzone powierzchnie. Oczywiście po zakończonym czyszczeniu całą kabinę należy spłukać bardzo obficie ciepłą wodą. Aby nie doszło nigdzie do wystąpienia zacieków, najlepiej wytrzeć elementy do sucha ręcznikiem papierowym. Zapobiegnie on pojawieniu się smug.

Każdy powinien jednak zapamiętać sobie, że w czyszczeniu kabiny prysznicowej absolutnie najważniejsza jest systematyczność. Niemalże każdy sprawdzony środek poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń. Czyszczenie stanie się jednak znacznie bardziej trudne i uciążliwe, jeżeli będzie się je przeprowadzać zaledwie raz w tygodniu czy raz na miesiąc. Oczywiście nikt nie będzie myć dokładnie kabiny codziennie, jednakże po kąpieli warto przynajmniej oczyścić ją z nadmiaru wody. Dzięki temu dużo łatwiej można będzie później o nią zadbać i ją dokładniej umyć.