pokojowabohaterka.pl

pokojowabohaterka – dom, wnętrze, porady

dodatki do kuchni
Dom

Aranżacja małej kuchni – kilka praktycznych trików

Mała kuchnia nie musi być dla ciebie dużym problemem. Projektując ją, musisz po prostu trzymać się kilku kluczowych zasad, by jej nie zagracić i nie doprowadzić do efektu, w którym pomieszczenie będzie wyglądać na jeszcze mniejsze niż jest normalnie. Aranżacja tych mniejszych powierzchni zawsze musi być dokładnie przemyślana i umiejętnie zaplanowana. Zajmując się nią na własną rękę, w pierwszej kolejności spróbuj ustalić odpowiednią kolorystykę dla całego pomieszczenia. Wybierz też właściwy kształt i rodzaj kafelek bądź płytek. Na samym końcu zamów cały komplet idealnych mebli, które swoją konstrukcją efektywnie rozjaśnią kuchnię. Pomieszczenie uzupełnią też różnorodne dodatki do kuchni. To dzięki nim utworzysz zupełnie nową, przepiękną i bardzo nowoczesną przestrzeń, która pozwoli ci cieszyć się każdą chwilą gotowania!

Przygotowanie aranżacji małej kuchni zacznij jednak od wyboru mebli. Jako że będą one stanowić olbrzymią część pomieszczenia, zawsze zwrócą na siebie uwagę i w dużej mierze odpowiedzą za ostateczny wygląd i wydźwięk projektu. Sprytna aranżacja wnętrz polega w tym przypadku na doborze właściwego kolorytu frontów. W żadnym wypadku nie idź w czerń. Unikaj też ciemnych brązów, mocnych fioletów i innych intensywnych, ponurych i przytłaczających odcieni. Najlepiej sprawdzą się meble o jaśniutkich frontach, a jeszcze lepiej te, które na dodatek będą gdzieniegdzie przeszklone. Każda dodatkowa tafla szkła pozwoli na sprytne odbijanie światła i optyczne powiększanie pomieszczenia. Połyskliwe meble utrzymane w tym klimacie są teraz zresztą na topie, dlatego również z tego względu warto się na nie zdecydować. Jeśli właśnie na nie postawisz, twoja kuchnia stanie się ultra nowoczesnym pomieszczeniem, o jakim na pewno nieraz marzyłeś. Ulegnie też powiększeniu. Korzystny efekt będzie widoczny gołym okiem.

Staraj się również, by wszystko to, co umieścisz w kuchni, miało swoje konkretne przeznaczenie. Unikaj niepotrzebnych gadżetów. Stosuj tylko praktyczne dodatki do kuchni. Sztuczne kwiaty umieszczone w pozłacanych doniczkach rzeczywiście wyglądają przepięknie, ale jeśli masz do dyspozycji tylko jeden parapet i dwie niewielkie półki, lepiej zrobisz, gdy umieścisz na nich słoiczki z przyprawami bądź świeże zioła. Aranżacja wnętrz w przypadku niewielkiej kuchni musi być przede wszystkim funkcjonalna. Jako że jednak na pewno zależy ci również na odpowiedniej prezencji pomieszczenia, staraj się po prostu dobierać do niego takie rzeczy, które oczarują cię zarówno swoją praktycznością, jak i wyglądem.